Mugen Ryu Heiho

Mugen Ryu Heiho (pilns nosaukums — Nihon Koryu Bujutsu Mugen Ryu Heiho) iespējams tulkot kā “neierobežota cīņu māksla, kas izmanto stratēģiju un taktiku”.

Skolas nosaukumā iekļauta doma par nepārtrauktu pilnveidošanos visa mūža garumā. Veltot laiku kāda jautājuma izpētei un pakāpeniski iegūstot labākus rezultātus kādā jomā, arvien biežāk nākas secināt, ka izvēlētajai nodarbei nav robežu. Soshi Yuji Matsuoi izpratnē kara māksla nav paredzēta sava spēka izrādīšanai vai pretinieku sakaušanai, lai tikai pats spētu nokļūt virsotnē. Trim sastāvdaļām — garam (Shin), ķermenim (Tai) un darbam (Gyo) — ir jāapvienojas kopā. Kara mākslu apguves mērķis un likums ir personības pilnveide un attīrīšana līdz trīs sastāvdaļas kļūst par vienu pilnvērtīgu kopumu. Tas ir īpaši izcelts Mugen Ryu Heiho nodarbībās.

Mugen Ryu Heiho tehniskais arsenāls ir ārkārtīgi plašs:

  • Jiu-jutsu — tehnika bez ieroča, vai precīzāk, izmantojot savu ķermeni kā ieroci;
  • Ken-jutsu un Jo-jutsu — tehnika ar zobenu un īso nūju (Jo);
  • Bo-jutsu, Naginata, Tambo-jutsu un Tanto-jutsu — tehnika ar garo nūju, āvu, mazajām nūjām un nazi.

Visas tehnikas ir praktiski pielietojamas un balstās uz vieniem un tiem pašiem principiem. Kustības ir universālas neatkarīgi no tā, vai darbs notiek ar ieroci vai bez tā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta garīgajam stāvolim, kas ir raksturīga tradicionālo Budo skolu pieeja.